Psi jsou skvělí společníci

Něco málo o mě ........

Kynologie mě oslovila už jako mladého kluka v roce 1998, kdy jsem se svým prvním psem (fenkou křížence německého ovčáka a malamuta)vstoupil na cvičák v Písku. Na naše první dny nikdy nezapomenu! Všichni psi tam krásně poslouchali a my byli neposlušný a nevychovaní.

Říkal jsem si ,,to nemůžeme zvládnout, nikdy nebudeme takhle poslušní". Naštěstí čas, který jsme s mou kříženkou trávili, začal přinášet ovoce. Úspěšně jsme složili naší první zkoušku SP1. Do dnes jí považuji za jednu z nejkrásnějších jakou jsem kdy složil.

Postupně jsme složili další a další zkoušky a věnovali se převážně jen stopařině v TARTU, kde jsme byli dvakrát na mistrovství republiky a pokaždé jsme byli nejmladšímy účastníky. Následovali další psi - dobrmana, křížence BO malinois s německým ovčákem, následně americký staford, pár voříšků a mnoho dalších. Všichni psi byli buď moji, či kamarádu a přátel, kterým jsem pomáhal s výcvikem.

Jako voják základní služby jsem úspěšně absolvoval kurz staršího psovoda. Měl jsem na starosti dva služební psy, kteří měli úspěšně složené zkoušky pro zařazení do služby. Cid se mnou složil SV, a Tedi měl HO.

Mám složeno něco přes dvacet zkoušek z výkonu, figurantské školení TART konané na veteirnární základně Grabštejn v roce 2002 a mnoho zkušeností z výcviku pachových a obranářských prací.

 

Nyní mám Jack Russell teriéra Joukieho a BOM Gepard Diana Eciloten (Gero).

 

 

 

Vyhledávání

Kontakt

Jan Němec Písek 776117391